Aktualności

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury

 

Dziś rozpoczyna się Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury, który potrwa do końca tygodnia, czyli do 26 maja. Apostrof to jeden z największych festiwali literackich w Europie. Co roku wydarzenia organizowane w ramach festiwalu skupiają tłumy czytelników, bo też i spotkań, dyskusji i paneli jest co niemiara.

Większość atrakcji festiwalowych organizowanych jest w Warszawie pod egidą Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, gdzie będzie można m.in. posłuchać dyskusji literackich, zapoznać się z premierami książkowymi (Wita Szostaka, Marka Krajewskiego i in.), a nawet spróbować swoich sił w gotowaniu na warsztatach kulinarnych.

Na szczęście dla tych, którzy do Warszawy nie mogą dojechać, organizowane są także wydarzenia w innych miastach Polski: w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. Naszych czytelników zapewne szczególnie zainteresuje program Apostrofu w katowickiej księgarni Empik Silesia:

21 maja, 18:00 – Łukasz Orbitowski – premiera książki „Kult” (Świat Książki). Spotkanie poprowadzi Adam Szaja.
22 maja, 18:00 – Marek Krajewski – premiera książki „Dziewczyna o czterech palcach” (Wydawnictwo Znak). Spotkanie poprowadzi Adam Szaja.
23 maja, 18:00 – Robert J. Szmidt – premiera książki „Riese. UM2035” (Wydawnictwo Insignis). Spotkanie poprowadzi Natalia Kościńska.
24 maja, 18:00 – Michał Rusinek – premiera książki „Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki” (Wydawnictwo Agora). Spotkanie poprowadzi Maria Olecha-Lisiecka.
26 maja, 16:00 – Magdalena Witkiewicz – premiera książki „Jeszcze się kiedyś spotkamy” (Wydawnictwo Filia). Spotkanie poprowadzi Agata Śliwa.

Serdecznie zapraszamy!

Similar Posts