Aktualności

Biblioteka Śląska z nowym wydarzeniem

W pierwszą sobotę wiosny, 23 marca 2019 r., w godz. 9.00–14.00 zapraszamy do Biblioteki Śląskiej w Katowicach na nowe wydarzenie instytucji – Silesian Book Swap, czyli wymianę książek i komiksów. Pierwsza edycja Silesian Book Swap to okazja do odświeżenia swojej domowej biblioteczki i dania przeczytanym książkom nowego życia.

Jeśli znudziły ci się tytuły, które masz na półce, zabierz je ze sobą do Biblioteki Śląskiej i wymień na inne. Nie do wszystkich pozycji można wracać wiele razy, np. znając zakończenie kryminału, niechętnie czyta się go raz jeszcze. Tak samo może być w przypadku nietrafionych prezentów książkowych. Book swap to doskonała okazja, żeby w ich miejsce zdobyć inne publikacje. Wymiana będzie obejmować beletrystykę i komiksy, mile widziana będzie również literatura dla dzieci. Nie należy przynosić jednak podręczników szkolnych, książek naukowych ani innych pozycji poradnikowych, które szybko tracą na aktualności (np. kodeksów drogowych). Uczestnikami wydarzenia mogą być wyłącznie osoby prywatne. Książki powinny być wydane po 2010 r. (z wyjątkiem edycji kolekcjonerskich), a co najważniejsze – muszą być w dobrym stanie i nie mogą być wymieniane z zamiarem ich późniejszego odsprzedania. Wymieniamy się wyłącznie po to, by dzielić się słowem i promować czytelnictwo. Podczas tego typu wydarzenia czytelnicy mogą wzajemnie się poznać i nawiązać przyjaźnie. Może przeczytanie tego samego dzieła stanie się pretekstem do wspólnej rozmowy? Wstęp wolny! Zapraszamy.

Zgłoszenia na Silesian Book Swap prosimy kierować na adres: iki@bs.katowice.pl do piątku 22 marca br.

Wydarzenie objął swoim patronatem honorowym Uniwersytet Śląski w Katowicach. Patroni medialni: Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi oraz „Gazeta Uniwersytecka UŚ”.

Similar Posts