Aktualności | Artykuły | Patronat

„Klątwa ruin” – oto najnowsza książka Magdaleny Wali

Macie ochotę na emocjonującą podróż w przeszłość do roku 1920? Nic prostszego! Zachęcamy do lektury „Klątwy ruin”, najnowszej powieści Magdaleny Wali. 

15 lipca 2020 roku nakładem Wydawnictwa Książnica ukazała się kolejna powieść Magdaleny Wali, autorki pochodzącej ze śląskich stron. „Klątwa ruin” to dziesiąta książka, która wyszła spod pióra autorki od czasu debiutu w 2015 roku.

„Klątwa ruin” – o czym jest nowa książka?

Najnowsza książka przedstawia historię Anieli Wilczkówny, dziewczyny wywodzącej się z chłopskiej rodziny, która dzięki protekcji zdobywa wykształcenie i zostaje zatrudniona w ziemiańskim dworze w Olszanach, jako panna do towarzystwa. To właśnie tam poznaje porucznika Rafała Mielżyńskiego, krewnego właścicielki, którym jest oczarowana.

Zdając sobie sprawę z dzielących ich różnic społecznych, dziewczyna traktuje go z dystansem, jednak kiedy ten wyjeżdża na front, Aniela nie może przestać o nim myśleć. Zwłaszcza, że mężczyźnie grozi niebezpieczeństwo – do Polski wkraczają bowiem wojska bolszewickie.  Na domiar złego dziewczyna ma jeszcze inne zmartwienia i swoje tajemnice, którymi nie chce się z nikim dzielić.

Klątwa ruin” to nie tylko opowieść o miłości między podziałami w czasach walki o wolność, tajemnicy z przeszłości i przeznaczeniu, ale też o rzeczywistości wojennej i jej codziennych trudach. Wielowątkowość, oraz cała gama emocji towarzysząca lekturze sprawia, że każdy czytelnik znajdzie w tej książce coś dla siebie.

Książka “Klątwa ruin” ukazała się w lipcu nakładem Wydawnictwa Książnica i pod patronatem medialnym Stowarzyszenia Śląscy Blogerzy Książkowi.

Similar Posts