Aktualności | Artykuły | Sponsorowane

Odnaleźć zaginioną żonę. Najnowsza książka Wojciecha Nerkowskiego już w sprzedaży

Niedawno swoją premierę miała powieść „Kryptonim Romeo”, czyli najnowsza powieść w dorobku Wojciecha Nerkowskiego. Pisarz i scenarzysta powraca z kolejną historią o nietuzinkowym agencie wywiadu.

W najnowszej powieści Wojtka Nerkowskiego, autora takich książek jak „Przecięcie” czy „Okrutnie piękny”, powracają znani już czytelnikom bohaterowie – były agent specjalny Robert Kidd oraz jego ekscentryczna przyjaciółka, Kaśka!

„Kryptonim Romeo” – nietuzinkowa powieść sensacyjna

O czym jest „Kryptonim Romeo”? Robert Kidd pogodził się z tym, że jest wdowcem. Teraz mężczyzna próbuje ułożyć swoje życie na nowo. Utrzymuje także kontakt ze swoją dobrą przyjaciółką, Kaśką, która ostatnim razem wkręciła go w niemałe kłopoty.

Nagle jednak, jak grom z jasnego nieba, spada na niego wiadomość: jego żona żyje. I to nie byle gdzie, bo na Półwyspie Arabskim.

Robert nie ma zamiarów czekać na rezultaty oficjalnego śledztwa polskich agencji wywiadowczych, zamiast tego decyduje się na odnalezienie żony na własną rękę.

Wraz z głównym bohaterem prosto z Warszawy trafimy nie tylko do USA, ale również do Egiptu, Izraela, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, na Sycylię i Cypr. I uwierzcie – w takiej podróży nie można się nudzić!

„Kryptonim Romeo” – polski James Bond powraca

„Kryptonim Romeo” to kolejna powieść sensacyjna w dorobku polskiego autora. Przed laty przy premierze poprzednich książek, pisarz przyznał w rozmowie z Dorotą Józefiak:

– Zawsze pilnuję się, żeby nie przenosić na karty powieści ani scenariusza prawdziwych postaci, które można by rozpoznać. Ale już ich zachowania, mechanizmy działania, niuanse psychologiczne – jak najbardziej, bo tylko wtedy historia wypada autentycznie. Zależało mi na tym, by wiarygodnie przestawić pracę na planie filmowym i świat celebrytów, dzięki czemu moje powieści oprócz rozrywkowego mają, w choć minimalnym stopniu, walor poznawczy.

Wojciech Nerkowski w rozmowie z Dorotą Józefiak, 2019 r.

Taka też jest najnowsza książka autora, w której fikcjonalne wydarzenia mieszają się z ważnymi problemami społecznymi, a sensacja i dramaturgia – z humorem i komizmem.

„Kryptonim Romeo” to książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Lira. Tytuł kupić można w popularnych księgarniach internetowych.

Similar Posts