Aktualności | Artykuły | Patronat

„Narzeczona z getta” Sabiny Waszut, czyli wojenna historia, którą objęliśmy medialnym patronatem

18 września 2019 roku swoją premierę miała książka śląskiej pisarki i propagatorki naszej kultury, Sabiny Waszut.

Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi z radością i dumą objęło patronat medialny nad książką „Narzeczona z getta” autorstwa Sabiny Waszut.

Pisarka ma już na swoim koncie kilka książek: debiutancką powieść „Rozdroża” oraz późniejsze: „W obcym domu”, „Zielony Byfyj”, „Bar na starym osiedlu” i „Dobra noc”. Jej twórczość jest lubiana przez czytelników i doceniana przez środowisko literackie. Sabina Waszut została nominowana do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” za rok 2014, natomiast na Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach zdobyła nagrodę główną kategorii Pióro, dla najbardziej poruszającej polskiej powieści roku 2014 (za tytuł „Rozdroża”).

Narzeczona z getta” to wzruszająca i przejmująca opowieść wojenna. Kilka słów o treści: Własnością młodego małżeństwa staje się stara, zagadkowa szafa. Barbara, której przeszłość też skrywa wiele tajemnic, pragnie odkryć, kim byli pierwsi właściciele antyku. Trafia do Sławkowa, miejscowości leżącej w Zagłębiu Dąbrowskim, tam dowiaduje się, że mebel należał do rodziny żydowskiej. Dalsze poszukiwania doprowadzają Barbarę do Mikołaja, pasjonata historii i opiekuna żydowskiego cmentarza. Z płyt nagrobnych i starych dokumentów powoli odsłania się historia Sary, żydówki zakochanej w goju – synu miejscowego szklarza.
Czy ich zakazana miłość zdołała przetrwać wojnę i holocaust?

Książki możecie już szukać w dobrych księgarniach. Została wydana nakładem Wydawnictwa Książnica.

Similar Posts