Nasze blogi

Poznaj ŚBK


Logo Zwiedzam Wszechświat

Zwiedzam wszechświat

Autorka literackiego bloga jest miłośniczką literatury pięknej, zwłaszcza beletrystyki historycznej, prozy psychologicznej i biografii; wielka fanka średniowiecza i poezji Leśmiana, pasjonatka legend, mitów i wierzeń z różnych stron świata. Kocha stare zamczyska i ich sekrety, chwile zatrzymane w obiektywie aparatu, przepada za świnkami morskimi.


 

Logo Książko Miłości Moja

Książko, miłości moja

Mama na pełen etat i czytelnik w jednym. O literaturze pisze z serca, szczerze i subiektywnie. Czyta praktycznie wszystko od romansów przez literaturę młodzieżową po mroczne thrillery.


 

Logo Niebieski Stoliczek

Niebieski Stoliczek 

Książkowe pogaduchy przy kawie. Blog o literaturze pisany nieco z przymrużeniem oka. Autorka lubi i potrafi mówić o tym, co ją interesuje, dlatego gorąca zachęca do czytania i komentowania. Solidna porcja fantastyki, klasyki i literatury faktu gwarantowana.


 

Logo Kot w Bookach

Kot w Bookach 

Blog recenzencki, poświęcony głównie tematyce fantastycznej, od literatury, przez gry planszowe i karciane, aż do podręczników RPG, czasem umilanej przez kącik herbaciany. Tworzony przez dwie osoby, Dobrego Łotra i Vyar, z dwoma kotami w roli kontoli jakości.


 

Logo Dowolnik

Dowolnik 

Blog prowadzony przez Agnes: o książkach, komiksach, czasem grach planszowych. Gatunki najróżniejsze, min. kryminały, fantastyka, książki dla dzieci i młodzieży. Można tam przeczytać także recenzje notatników, ze szczególnym uwzględnieniem miłośników wiecznych piór.


 

Logo Moje Bestsellery

Moje Bestsellery

Blog autorstwa jednego z najmłodszych członków ŚBK. Zapalony fan kryminałów i książek młodzieżowych oraz zagranicznych, dobrych seriali. Często podczytuje także książki obyczajowe, historyczne i biografie. Podczas pisania recenzji lubi wsłuchiwać się w albumy Eda Sheerana i popijać brytyjską herbatkę. Na blogu pojawiają się także felietony, artykuły tematyczne i konkursy.


 

Qulturasłowa logo

Qulturasłowa

Blog o dobrych książkach (dla małych i dużych) i ich twórcach, o podróżach dalekich i bliskich. Na osłodę – nieco własnych wypieków i domowej atmosfery. 


 

Logo Książki Sardegny

Książki Sardegny

Blog założony przez Sardegnę, powstały z połączenia dwóch największych pasji jego autorki: miłości do czytania i dzielenia się opiniami. Działa od 2010 roku, a znaleźć na nim można wpisy na temat książek bliskich Sardegnie i jej dzieciom.


 

cropped-sbk_logo_kolor2.png

Kulturalna Mysz

Blog poświęcony przede wszystkim literaturze, ale też muzyce. Dotyczy wszystkiego, co zrobiło na Myszy ogromne (pozytywne lub negatywne) wrażenie, co poruszyło serce, duszę i dotarło tam, gdzie nie dociera nic innego.


 

Logo Lego ergo sum

Lego ergo sum

Blog miłośniczki książek i herbaty, która, jak głosi nazwa, czyta, więc jest. Poświęcony jest on przede wszystkim literaturze pięknej, ale także dziecięcej i kryminałom oraz w mniejszym stopniu pozostałym gatunkom. Jego istnienie wynika z połączenia wieloletniej miłości autorki do czytania i pisania.


 

Logo Czytająca Mama

Czytająca Mama

Czytająca mama to najlepszy na świecie blog o książkach, macierzyństwie i życiu. Autorka pisze przede wszystkim o książkach dla dzieci i o literaturze, która ją fascynuje. Na blogu pojawiają się też wątki parentingowe oraz przemyślenia zainspirowane lekturą czytanych książek.


 

Logo Tanayah Czyta

Tanayah czyta

Blog z recenzjami książek założony przez mola książkowego, który postanowił swój słowotok o książkach ująć w jakieś ramy. Teraz wyżywa się w notkach. Recenzuje głównie beletrystykę, ale i literatura faktu się czasem trafi. Miała już wiele hobby, ale tylko czytanie książek i pisanie o tym jest czymś, co nigdy jej się nie nudzi.


 

Un Cafe con libros logo

Un café con libros

Dla Un café con libros książki to pasja, rozrywka i sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Mimo, że w pracy tonie w papierach, nic nie relaksuje jej bardziej niż spokojny wieczór z szelestem przewracanych kartek i kubkiem czarnej kawy w dłoni.


 

setna strona logo

Setna strona

Klasyka literatury pięknej oraz non-fiction, stare wydania, książki nieoczywiste, ciekawostki związane z książkami, do tego trochę dobrego kina i okołoliterackie eventy.


 

Ostatni czytelnik logo

Ostatni Czytelnik

Blog poświęcony kulturze z naciskiem na literaturę oraz ciekawostki ze świata (comiesięczny cykl). Autorka przywiązuje dużą wagę do lektur spod znaku silesiany. Na stronie również można znaleźć wywiady, relacje (video, foto) z różnych wydarzeń, komentarze zjawisk itd.