Aktualności

Przytul książkę 3 – wymiana książkowa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu

9 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu mającej swą siedzibę na pl. Sobieskiego 3, zostanie zorganizowana trzecia edycja wymiany książkowej. Po raz kolejny stowarzyszenie Śląskich Blogerów Książkowych zawita do Bytomia ze swoją akcją bookcrossingu.

Wydarzenie opiera się na znanej na całym świecie idei bezgotówkowej wymiany książek, a od paru lat (w ulepszonej formule) organizowane jest na terenie całego Śląska przez stowarzyszenie Śląskich Blogerów Książkowych. Podczas akcji będzie można wymienić przeczytane, ale zachowane w dobrym stanie książki z własnej, prywatnej biblioteczki, na inne, które czekać będą na czytelników w siedzibie bytomskiej MBP od godz. 10:00. Wymiana pod hasłem „Przytul książkę 3” trwać będzie do godziny 14:00.

Główną zasadą tej akcji jest „książka za książkę”, a zatem każdy czytelnik ma prawo wymienić dokładnie tyle tytułów, ile ze sobą przyniósł. Książki powinny być w dobrym stanie, z gatunku beletrystyki. Ważne, aby mieściły się w rocznikach 2005 – 2019. Wymianie nie podlegają podręczniki, przewodniki, komiksy.

Śląscy Blogerzy Książkowi na swoim koncie mają już kilkadziesiąt wymian książkowych zorganizowanych na Śląsku. Dzięki tej akcji nowy dom znalazło już tysiące książek.

Pełny regulamin akcji oraz szczegółowe informacje dotyczące akcji dostępne są na FB Śląskich Blogerów Książkowych na stronie wydarzenia: https://bit.ly/2N9E0T3

Kontakt dla mediów:

Patryk Obarski
patryk@silesiaczyta.pl
silesiaczyta.pl

Similar Posts