Aktualności | Artykuły

Śląscy Blogerzy Książkowi przyłączają się do akcji „Czytaj legalnie”

W książkowym świecie w ostatnim czasie zrobiło się głośno na temat akcji „Czytaj legalnie”. Śląscy Blogerzy Książkowi dołączają do akcji, wspierając tym samym walkę pisarek i pisarzy o czytanie książek pochodzących jedynie z legalnych źródeł. 

 

„Czytaj legalnie i pozwól legalnie czytać innym” to akcja zapoczątkowana z inicjatywy Dominiki Matuły, autorki bloga „Domi Czyta”, w przeszłości członkini Stowarzyszenia Śląscy Blogerzy Książkowi.

Dominika rozpoczęła aktywną akcję związaną z edukacją czytelniczą, w której wyjaśnia, dlaczego warto czytać książki pochodzące z legalnych źródeł, jak to robić i dlaczego nie wolno wrzucać zakupionych e-booków do sieci. Więcej na ten temat możecie przeczytać w jej blogowym artykule.

Popieramy takie podejście, szanujemy pracę pisarzy i wierzymy, że legalne czytanie cenią także nasi czytelnicy. Wiemy, jak wiele wysiłku potrzeba, by napisać książkę, co więcej, także w naszej organizacji znajdują się pisarki. Dlatego przyłączamy się do akcji i zachęcamy do tego wszystkich naszych sympatyków!

Jak czytać legalnie?

Sposobów na legalne czytanie bez ponoszenia większych kosztów jest bardzo dużo. Sami, jako Stowarzyszenie zorganizowaliśmy wymiany książkowe działające na zasadzie bookcrossingu – „książka za książkę”. W ten sposób czytelnicy mogą wymienić się książkami jedynie z realnymi osobami.

Dzięki organizacji naszych akcji w bibliotekach oraz księgarniach, za każdym razem zachęcamy Was, Czytelników, do jednoczesnego skorzystania z księgozbioru bibliotek oraz zakupu w Waszych ulubionych księgarniach, gdzie nierzadko książki pojawiają się w niezwykle atrakcyjnych cenach.

logo akcji czytaj legalnie

Miłośnicy czytania e-lektur mogą zapoznać się z możliwościami platform Legimi czy Empik GO, gdzie za niewygórowany miesięczny abonament mają dostęp do wielu e-booków. 

Niezdecydowanych w wyborze lektur zachęcamy także do przeczytania naszych artykułów na stronie internetowej, na której polecamy nowości wydawnicze. Wiele sposób na legalne i tanie czytanie można znaleźć także w artykule na portalu Granice.pl.

Śląscy Blogerzy Książkowi czytają legalnie

Jako Stowarzyszenie deklarujemy wsparcie dla twórczyni akcji „Czytaj legalnie”. Zobowiązujemy się także do propagowania idei czytania książek pochodzących z legalnych źródeł w czasie wydarzeń kierowanych do dzieci i młodzieży, a organizowanych w przyszłości przez Stowarzyszenie. Nie kradzież, a kupno to bowiem podstawa istnienia rynku książki w ogóle. 

Okażmy swoje wsparcie pisarkom i pisarzom, czytajmy książki pochodzące jedynie z legalnych źródeł!

#czytajlegalnie

Similar Posts