Aktualności | Artykuły

Śląscy Blogerzy Książkowi wśród nominowanych do PIK-owego Lauru 2019!

W piątek 25 października w Krakowie odbyła się uroczysta gala tegorocznej edycji konkursu Polskiej Izby Książki dla dziennikarzy – „PIK-owy Laur”. Wśród nominowanych do nagrody znalazło się Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi.

Kiedy w 2013 roku grupa zaprzyjaźnionych blogerów książkowych spotkała się na kawie, kompletnie nie spodziewała się, gdzie zaprowadzi ich decyzja, by założyć – wtedy nieformalną – grupę Śląskich Blogerów Książkowych. Z garstki osób, które łączyła miłość do książek i zacięcie do pisania o nich, z czasem narodziło się wyjątkowe stowarzyszenie osób blogujących o książkach.

Od początku mieliśmy pasję i chęć, by dzielić się nią ze światem. Chcieliśmy działać: stąd spotkania autorskie, warsztaty, panele dyskusyjne, a także wymiany książkowe, z których jesteśmy najbardziej znani.

Przyjaźń i chęć wzajemnej pomocy to filary, które do dziś nas łączą, a naszym celem jest promocja literatury na Górnym Śląsku.

Tego roku październik okazał się dla nas szczególnym miesiącem. Na Targi Książki w Krakowie pojechaliśmy nie tylko, by spotkać się z autorami, wydawcami i innymi blogerami, ale także, by pojawić się na gali Polskiej Izby Książki. Otrzymaliśmy bowiem wyjątkowe wyróżnienie – nominację do PIK-owego Lauru.

Choć to nie my zostaliśmy laureatami w kategorii „Najciekawsza prezentacja książki i czytania w internecie”, a zasłużona Bernadetta Darska, krytyczka literacka i wykładowczyni uniwersytecka, to czujemy dumę, że mogliśmy znaleźć się wśród nominowanych – osób i zespołów dziennikarskich – którzy zmieniają polską rzeczywistość literacką.

Nominacja jest docenieniem naszej pracy i pasji. Przede wszystkim dziękujemy jednak Wam – naszym Czytelnikom. Dziękujemy, że angażujecie się w nasze działania i wraz z nami udowadniacie, że czytanie nie jest nudne. Że czytanie to dobra zabawa, dająca wiele satysfakcji.

Mamy nadzieję, że nominacja ta sprawi, że z jeszcze większą pasją będziemy zarażać czytaniem nie tylko na Śląsku, ale w całej Polsce!

Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi

Similar Posts