Aktualności

SLAVNI 2023 – konwent kultury rodzimej

Już niebawem na Śląsku odbędzie się konwent, który objęliśmy patronatem medialnym.

SLAVNI 2023, to pierwsze w kraju wydarzenie skupione na literaturze i kulturze, w trakcie którego organizatorzy przybliżają bogactwo historii i mitologii słowiańskiej, nordyckiej, celtyckiej, germańskiej oraz słowiańskiej kultury ludowej. Wydarzenie to odbędzie się 22-23 kwietnia 2023 roku  w Chorzowie.

W programie:

▶️ Ponad 40 wystawców i rękodzielników▶️ 10 słowiańskich autorów książek▶️ Wykłady o kulturze słowiańskiej▶️ Koncerty zespołów muzycznych: Svita oraz Śpiewnice▶️ Panele dyskusyjne z autorami popularnych książek▶️ Gra terenowa “Egzamin szeptuchy” dla rodzin▶️ Tor łuczniczy dla dorosłych i dzieci▶️ Warsztaty dla dorosłych i dzieci▶️ Pokazy rękodzielnicze


W niedzielę odbędzie się oficjalne wręczenie statuetek w ramach ogólnopolskiego plebiscytu SLAVNI — złoty płomień kultury.

Miejsce, gdzie odbędzie się konwent SLAVNI, zostało starannie dobrane. Jest to Muzeum “Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Za wydarzenie odpowiedzialna jest iSAP – Słowiańska Agencja Prasowa z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Na konwencie będziemy też my, z wymianą książkową, na którą serdecznie zapraszamy!

Odwiedź stronę po więcej informacji: www.slavni.isap.info.pl i weź udział w wydarzeniu!

Similar Posts