Aktualności

Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książowi nominowane w 11. edycji konkursu PIK-owy Laur 2019!

Jesteśmy grupą przyjaciół, miłośników literatury, którzy w 2013 roku postanowili zrobić coś więcej, niż tylko tworzyć treści indywidualne na swoich blogach. Zrzeszyliśmy się, tworząc najpierw grupę nieformalną, a w 2018 roku – oficjalne stowarzyszenie promujące literaturę, wspierające śląskich autorów, organizujące wymiany książkowe i wydarzenia literackie.

We wszystko, co robimy, wkładamy całe serce, organizując akcje z wielką pasją i zaangażowaniem. Dlatego też z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami dobrą nowiną – zostaliśmy nominowani w 11. edycji konkursu PIK-owy Laur 2019 w kategorii „Najciekawsza prezentacja książki i promocja czytania w internecie” organizowanym przez Polską Izbę Książki!

Oprócz nas, w tej kategorii nominowani są także:

Nowości książkowe – blog Bernardetty Darskiej oraz serwis Granice.pl – internetowy portal czytelniczy. Znaleźć się w tak zacnym towarzystwie jest dla nas wielkim wyróżnieniem!

O konkursie PIK-owy Laur więcej dowiedzieć możecie się na stronie organizatora. Plebiscyt organizowany jest od 2005 roku, a jego celem jest „podwyższenie rangi książki w środkach masowego przekazu, uświadomienie potrzeby codziennej informacji o książkach i ważnych zjawiskach wydawniczych. Jego laureatami są dziennikarze i twórcy programów oraz animatorzy kultury, prezentujący literaturę, czytelnictwo oraz znaczenie wiedzy o książce i czytaniu”.

Ogłoszenie laureatów tegorocznej edycji PIK-owego Lauru nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się 25 października 2019 r. o godzinie 19:30 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, Rynek Główny 25.

Trzymajcie za nas kciuki!

Similar Posts