„Trup w sanatorium” – najnowsza książka Marty Matyszczak już w sprzedaży!
3 lipca 2019 roku swoją premierę miała kolejna część przygód niesamowitych śląskich detektywów – Szymona Solańskiego, jego psa Gucia i dziennikarki, Róży Kwiatkowskiej.
Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi z radością i dumą objęło patronat medialny nad książką „Trup w sanatorium” autorstwa Marty Matyszczak.
W świnoujskim sanatorium zostaje popełnione morderstwo. Traf chce, że w uzdrowisku zjawia się Szymon Solański, prywatny detektyw. Wraz z dziennikarką Różą Kwiatkowską wybrali się właśnie na pierwsze wspólne wakacje. Nie będzie im jednak dane wypocząć.
Solański przyjmuje zlecenie odnalezienia zabójcy, a w śledczej pracy towarzyszy mu kundelek Gucio. Sprawa śmierci kuracjuszki zatacza coraz szersze kręgi, by w końcu sięgnąć dramatycznych wydarzeń gorącego lata 1977 roku.
Bohaterowie będą musieli zmierzyć się ze światem donosicieli, festiwalowej bohemy i z osobistymi porachunkami, które przyniosą krwawe skutki.