Aktualności | Wydarzenia | Wymiana

Wielka trzydniowa wymiana książkowa na Śląskich Targach Książki

W dniach 6-8 grudnia, podczas trwania Śląskich Targów Książki, po raz kolejny zorganizujemy wymianę książkową. Nasze wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem na zeszłorocznych targach książki – wymieniliśmy wtedy wspólnie 2806 książek! Czy w tym roku pobijemy ten rekord? Przekonamy się 🙂

Na czym to wszystko polega? Wydarzenie opiera się na znanej na całym świecie idei bezgotówkowej wymiany książek, a od paru lat (w ulepszonej formule) organizowane jest na terenie całego Śląska przez stowarzyszenie Śląskich Blogerów Książkowych. Podczas akcji będzie można wymienić przeczytane, ale zachowane w dobrym stanie książki z własnej, prywatnej biblioteczki, na inne, które czekać będą na czytelników w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kultury w Katowicach w następujących godzinach:

  • piątek i sobota w godz. 10.00-18.00,
  • niedziela w godz. 10.00-17.00.

Główną zasadą tej akcji jest „książka za książkę”, a zatem każdy czytelnik ma prawo wymienić dokładnie tyle tytułów, ile ze sobą przyniósł. Książki powinny być w dobrym stanie, z gatunku beletrystyki. Ważne, aby mieściły się w rocznikach 2005 – 2019. Wymianie nie podlegają podręczniki, przewodniki, komiksy.

Impreza odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice.

Śląscy Blogerzy Książkowi na swoim koncie mają już kilkadziesiąt wymian książkowych zorganizowanych na Śląsku. Dzięki tej akcji nowy dom znalazło już tysiące książek.

Pełny regulamin akcji oraz szczegółowe informacje dotyczące akcji dostępne są na FB Śląskich Blogerów Książkowych na stronie wydarzenia.

Similar Posts