Wydarzenia | Wymiana

Wiosenna wymiana książkowa w Katowicach

Tym razem wymieniamy książki 6 kwietnia 2019 roku od 9:00 do 14:00 w katowickim Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w ramach festiwalu edukacyjnego „Nowe inspiracje„.

Jak to działa? Zaglądamy na własne półki, wyciągamy te książki, które już przeczytaliśmy i możemy się z nimi rozstać, po czym przynosimy je i wymieniamy je na inne. Obowiązuje zasada „książka za książkę”. Ważne: zerknijcie na datę wydania książki, nie może być wcześniejsza niż 2005 rok!

Książki są wymieniane w trzech kategoriach (ze względu na datę wydania książki): I kategoria to roczniki 2005 – 2010, II kategoria to roczniki 2011-2019, III kategoria to książki młodzieżowe wydane w latach 2005-2019. Wymieniamy głównie beletrystykę oraz reportaże, nie przyjmujemy podręczników, przewodników, komiksów itp. Przyjmowane książki powinny być w dobrym stanie – takie, jakie chcielibyśmy wziąć do domu.

Zapraszamy serdecznie, udział w wymianie jest bezpłatny!

Regulamin:
1) Wymianę książkową organizują Śląscy blogerzy książkowi we współpracy z RODN „WOM” w Katowicach w dniu 06.04.2019 r. (sobota) w godzinach 09:00 – 14:00.
2) Organizatorzy akcji w żaden sposób nie zarabiają na tej akcji oraz nie czerpią z niej żadnych innych profitów.
3) „Ile przynosisz, tyle wynosisz” to główna zasada akcji.
4) Książki wymieniamy w trzech kategoriach (ze względu na datę wydania książki): I kategoria to roczniki 2005 – 2010, II kategoria to roczniki 2011 – 2019, III kategoria to książki dziecięce (8+) i młodzieżowe wydane w latach 2005-2019.
5) Wymieniamy tylko beletrystykę dla dorosłych oraz dla młodzieży. Nie przyjmujemy poezji, książek dołączonych jako gratisy do czasopism, harlequinów, podręczników, poradników, komiksów itp.
Przyniesione książki powinny być w dobrym stanie.
6) Wymiana odbywa się „z ręki do ręki” – jeśli zainteresuje nas dana pozycja na stoliku z danej kategorii, to wymieniamy ją na własne książki z tej samej kategorii (decyduje rok wydania).
7) Wraz z oddaniem książek na wymianę, uczestnik traci do nich prawo i nie może domagać się ich zwrotu.
8) W sprawach, które pomija powyższy regulamin, decyzję podejmują Śląscy Blogerzy Książkowi.

Similar Posts