Wydarzenia

Jesteśmy grupą, która oprócz aktywnego działania w sieci, podejmuje naprawdę wiele akcji wspierających czytelnictwo w rzeczywistości. Ostatnie wydarzenia lub najbliższe planowane akcje to:

Gru
1
sob
Wymiana książkowa w Bytomiu @ plac Sobieskiego 3
Gru 1@10:00 – 14:00

Wszystkich, którym bliska jest idea bookcrossingu, zapraszamy 17 listopada w godzinach 10:00 – 14:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu (pl. Jana III Sobieskiego 3). Tam właśnie, w dogodnych warunkach, będzie można wymieniać się książkami. Akcję „Przytul książkę” organizują Śląscy Blogerzy Książkowi we współpracy z bytomską biblioteką.

Jak to działa? Zaglądamy na własne półki, wyciągamy te książki, które już przeczytaliśmy i możemy się z nimi rozstać, po czym zanosimy do biblioteki i wymieniamy je na inne. Obowiązuje zasada „książka za książkę”. Ważne: zerknijcie na datę wydania książki, nie może być wcześniejsza niż 2005 rok!

Książki są wymieniane w trzech kategoriach  (ze względu na datę wydania książki): I kategoria to roczniki 2005 – 2010, II kategoria to roczniki 2011 – 2018, III kategoria to książki młodzieżowe wydane w latach 2005-2018. Wymieniamy głównie beletrystykę oraz reportaże, nie przyjmujemy podręczników, przewodników, komiksów itp. Przyjmowane książki powinny być w dobrym stanie – takie, jakie chcielibyśmy wziąć do domu.

Zapraszamy serdecznie, udział w wymianie jest bezpłatny!