Miłość ponad przeciwności losu. „Zapomnij, że istniałem” – najnowsza książka Beaty Majewskiej

13 maja premierę miała nowa książka Beaty Majewskiej, znanej także jako Augusta Docher. Nowa publikacja znanej autorki powieści kobiecych, „Zapomnij, że istniałem”, na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar i pod patronatem Stowarzyszenia Śląscy Blogerzy Książkowi.

W połowie maja premierę miała najnowsza książka Beaty Majewskiej. Nowa publikacja nosi tytuł „Zapomnij, że istniałem” i opowiada o nieszczęśliwej miłości młodej pani sołtys i byłego gangstera.

„Zapomnij, że istniałem” – opis

W nowej książce Beata Majewska przedstawia historię Luizy Mleczko, młodej, lecz niezwykle ambitnej młodej sołtyski, której osobistym celem jest zadowolenie wszystkich mieszkańców jej miejscowości. Również tych, którzy dopiero przeprowadzili się na wieś i nie znają jeszcze uroków życia na prowincji.

Niebawem kobieta dociera do domu, w którym zamieszkał właśnie Rafał Snarski. Mężczyzna, chociaż w miejscowości Luizy mieszka już od jakiegoś czasu, trzyma się na uboczu i nie dementuje plotek, które rozpowszechniają o nim mieszkańcy. Wieść gminna niesie, że Rafał ma kryminalną przeszłość.

Kiedy dochodzi do pierwszego spotkania, Luiza zaczyna sądzić, że plotki mogą być prawdziwe. Z drugiej strony jednak – nie potrafi pozbyć się wrażenia, że za mężczyzną stoi trudna przeszłość.

Wkrótce pomiędzy wzorową urzędniczką a samotnikiem nawiąże się niespodziewane uczucie…

„Zapomnij, że istniałem” – opinie o książce

Najnowsza książka Beaty Majewskiej to nietypowy romans, mówiący nie tylko o uczuciach pomiędzy dwójką głównych bohaterów, ale także – o społecznych konwenansach, relacjach międzyludzkich oraz naprawianiu błędów z przeszłości.

Powieść czyta się szybko. Nastrój powieści zmienia się od niemal sielskiej powieści obyczajowej o polskiej wsi, przez mroczny romans, aż po kryminał gangsterski, aby znowu zmienić nastrój na sielską powieść obyczajową, z zaskakującym zaskoczeniem – Małgorzata Nowak, autorka bloga „Czytelniczka Gosia”.

 

Cała ta historia, to taka mieszanka wybuchowa. Bo oprócz romansu, scen seksu, jest jeszcze odrobina kryminału. Czyli to co lubię w książkach. Bo ja proszę państwa lubię w książkach emocje. A tutaj jest ich naprawdę sporo – Marta Bajor, autorka bloga „Do ostatniej pestki trzeba mocno żyć”.

Książka „Zapomnij, że istniałem” ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar. Książce patronują Śląscy Blogerzy Książkowi.