Aktualności | Patronat

Znamy już laureatów w plebiscycie „Najlepsza książka na Gwiazdkę”!

Do 5 grudnia trwało głosowanie w plebiscycie na „Najlepszą książkę na Gwiazdkę”. Dziś wiemy już, jakie książki zwyciężyły w plebiscycie!

W konkursie organizowanym przez portal Granice.pl udział wzięło aż 51 książek, w tym literatura dla dzieci i młodzieży, literatura kobieca, fantastyka, powieści oraz literatura historyczna. Czytelnicy mieli szansę na zagłosowanie na swoje ulubione książki, a przy okazji – na wygranie pakietu aż 15 książek!

W plebiscycie zagłosować można było na wiele pozycji, dość różnorodnych gatunkowo. Były to książki, które ukazały się nakładem zarówno małych oficyn, jak i popularnych grup wydawniczych.

Tegoroczni zwycięzcy to zatem popularne tytuły, takie jak „Archiwum Stiega Larssona” Wydawnictwa Sonia Draga, „Między nami chaos” Burda Książki czy „Jeden błąd” Wydawnictwa Novae Res, jak i bardziej niszowe tytuły – „Drzazgi” Wydawnictwa JanKa czy „Karolina Sobańska. Odeska Mata Hari” Wydawnictwa Inicjał. Pełna lista zwycięzców dostępna jest na stronie Granice.pl.

Kwartalne plebiscyty serwisu Granice.pl, w których wybierane są najciekawsze nowości wydawnicze kolejnych kwartałów, organizowane są od ponad 10 lat i z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich czytelników. Cykl wieńczy konkurs, w którym wybierane są najciekawsze książki roku, organizowany zawsze w styczniu.

Plebiscyt „Najlepsza książka na Gwiazdkę” organizowany był pod patronatem medialnym Stowarzyszenia Śląscy Blogerzy Książkowi. Do 9 grudnia można oddać głosy także w drugim plebiscycie – „Najlepsza książka na zimę”.

Similar Posts