Aktualności | Artykuły | Sponsorowane

Wybierz się w niezwykłą podróż. Przeczytaj książkę „Cień wysokiej przestrzeni”!

O podróży w czasie i przestrzeni mówi najnowsza książka Aleksandry i Tomasza Zelków „Cień wysokiej przestrzeni”, która w listopadzie ukazała się nakładem Wydawnictwa Lira. To pasjonująca opowieść nie tylko dla fanów science-fiction. 

 width=

W listopadzie swoją premierę miała powieść „Cień wysokiej przestrzeni”, będąca literackim debiutem Aleksandry i Tomasza Zelków, początkujących pisarzy pochodzących ze Śląska. Akcja ich pierwszej powieści rozgrywa się aż w trzech miejscach – na Marsie, Księżycu oraz w… Katowicach.

„Cień wysokiej przestrzeni” – opis

Klasyczny konflikt literatury science fiction powraca w nowej odsłonie!

Wraz z rozwojem technologii i sztucznej inteligencji pytanie o naturę człowieka nadal jest boleśnie aktualne. Tym razem zadamy je sobie podczas wspaniałej podróży przez czas i przestrzeń.

Ziemia, Księżyc i Mars to sceny, na których rozgrywają się trzy historie. Pierwsza to spotkanie wybitnego hodowcy sztucznej inteligencji z uzdolnioną studentką fizyki, druga to eksperyment między parą ludzi a Luną, „księżycowym dzieckiem”, z kolei trzecia historia to skomplikowane losy dwójki androidów na Marsie.

Wszystkie łączy wspólny mianownik rozważań na temat natury ludzkiej.

„Cień wysokiej przestrzeni” – barwna podróż w nieznane

Powieść autorstwa Aleksandry i Tomasza Zelków stawia przed czytelnikami frapujące pytanie: jak może potoczyć się rozwój interakcji człowieka z inteligentnymi systemami, które tworzy? Czym się staniemy w wyniku konfrontacji ze sztuczną inteligencją? Co definiuje ludzkość w obliczu technologicznej rewolucji?

Do lektury powieści „Cień wysokiej przestrzeni” zapraszają jej autorzy – Aleksandra i Tomasz Zelek oraz Wydawnictwo Lira!

Similar Posts