Aktualności | Artykuły | Patronat

„Inkszy welt” – Śląsk w fantastycznych opowiadaniach

Projekt „Ścieżki Wyobraźni” sekcji literackiej Śląskiego Klubu Fantastyki „Logrus” rozpoczął się w 2017 roku i jest z powodzeniem kontynowany do dziś.

 

Czym jest ten projekt? To wydawana co roku antologia opowiadań fantastycznych, pisanych na wspólny temat. Opowiadania do antologii są wyłaniane w ramach wewnętrznego konkursu, następnie publikowane w wersji papierowej, a także, dodatkowo, jako darmowy ebook, który można pobrać na stronie sekcji „Logrus”: sekcjalogrus.slask.pl/antologia-inkszy-welt/

„Inkszy welt” – o czym jest antologia?

Tegoroczna, już czwarta antologia jest wyjątkowa, czego możemy się domyślić, spojrzawszy na tytuł. „Inkszy welt” to po śląsku „Inny świat”, czyli autorzy opowiadań zabiorą czytelników w podróż po Śląsku. Śląsk teraźniejszy, przyszły, przeszły, alternatywny – zróżnicowanie historii zamieszczonych w zbiorze z pewnością znajdzie uznanie w oczach odbiorców choćby śladowo związanych z tym regionem. Dla miłośników historii są nawiązania do powstań śląskich, mieszkańcy Bytomia zapewne zainteresują się legendą o tym, jak ich miasto się zapada. Z kolei ci, którzy lubią cyberpunk, dostaną opowieść o cyberpunkowych Katowicach, a zwolennicy słowiańskich legend historię o córce utopca oraz przejmującą opowieść o gliwickim wasermanie. Nawet dla wielbicieli kryminałów znajdzie się coś odpowiedniego, czyli śledztwo prowadzone przez katowickiego policjanta w sprawie zaginięcia górnika.

Wstęp do antologii napisała Marta Potocka (laureatka Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2019 w kategorii najlepsze opowiadanie), w którym zaprasza nas do zanurzenia się w śląskie, fantastyczne klimaty. Śląscy Blogerzy Książkowi, jako patroni medialni publikacji, dołączają się do zaproszenia.

„Inkszy welt” – jak przeczytać?

Jako uczestnicy akcji „Czytaj legalnie i pozwól czytać innym” polecamy gorąco cały projekt „Ścieżki wyobraźni” sekcji literackiej „Logrus”, gdyż wszystkie dotychczas opublikowane antologie są dostępne bezpłatnie dla czytelników w najbardziej popularnych formatach: pdf, epub i mobi.

Spis treści antologii „Inkszy welt”:

  • Michał Niedźwiedzki: Zajścia w kopalni „Wyzwolenie”
  • Katarzyna Rupiewicz: Córka utopca
  • Agnieszka Żak: Przechył
  • Anna Askaldowicz: Pamięć wody
  • Michał Cholewa: Casus Belli
  • Marta Magdalena Lasik: Głos

 

Książka ukazała się pod patronatem medialnym Stowarzyszenia Śląscy Blogerzy Książkowi.

Similar Posts