Aktualności | Artykuły | Patronat

Jak wygląda noc na blokowisku? Marta Matyszczak przedstawia nową książkę

24 lutego na rynku ukazała się najnowsza książka Marty Matyszczak – „Noc na blokowisku”. Nowa książka to kolejny tom pełen przygód dziennikarki Róży Kwiatkowskiej, detektywa Szymona Solańskiego i jego psa – Gucia.

Od kilku dni na księgarskich półkach znaleźć można nową powieść Marty Matyszczak – „Noc na blokowisku”. Jest to kolejna część sagi „Kryminały pod psem”, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Publicat.

Noc na blokowisku – Róża na tropie mordercy

Jeżeli obawiacie się, że po dziewięciu tomach serii „Kryminału pod psem” w życiu Gucia, Szymona Solańskiego i Róży Kwiatkowskiej nic nowego się nie wydarzyło, nie możecie bardziej się mylić! Marta Matyszczak nie daje swoim bohaterom odpocząć. Nawet ślub i stateczne życie małżeńskie nie jest w stanie powstrzymać ich od rozwiązywania kolejnej sprawy kryminalnej.
Ledwo Szymon odchodzi od ołtarza i już znika w tajemniczych okolicznościach. Róża, szalejąc z niepokoju, wraz z aspirantem Barańskim wracają na Śląsk, żeby odnaleźć detektywa i dowiedzieć się, co sprawiło, że Szymon opuścił ukochaną dzień po ślubie.

Kwiatkowska, a raczej Solańska wraz z Guciem lokują się w mieszkaniu Barańskiego w mysłowickim bloku, przy ulicy Bernarda Wały 2B, przy okazji angażując się w sprawę zabójstwa mężczyzny, znalezionego tuż pod balkonem mieszkania.

Co wspólnego ma denat z wydarzeniami rozgrywającymi się w tym samym bloku w latach
osiemdziesiątych? Kto i dlaczego śledzi Różę? Co w Mysłowicach robi mecenas Potomek-Chojarska? Gdzie jest Szymon? I najważniejsze pytanie: czy Guciowi do końca śledztwa wystarczy kiełbasy śląskiej?

Dziewiąty tom „Kryminału pod psem”

Najnowsza książka Marty Matyszczak ukazała się na rynku 24 lutego. Podobnie jak poprzednie tomy, także i teraz powieść pochodzącej ze Śląska pisarki, ukazała się pod patronatem medialnym Stowarzyszenia Śląscy Blogerzy Książkowi.

Nowa publikacja liczy łącznie 270 stron. Za projekt okładki odpowiada Ilona Gostyńska-Rymkiewicz.

Książkę „Noc na blokowisku” kupić można w popularnych księgarniach internetowych.

Similar Posts