Polka gola! -książka Karoliny Wasilewskiej o polskich piłkarkach

„Polka Gola!” to fascynująca podróż przez historię polskiego futbolu kobiecego, ukazana z perspektywy piłkarek, które przełamują bariery i odnoszą sukcesy na polskich i zagranicznych boiskach piłkarskich. Autorka pokazała niezwykłe losy bohaterek, które dzięki swojej sile i determinacji, zmieniają oblicze futbolu w Polsce. 

Polka gola! – przełamując stereotypy

Książka „Polka gola!” skupia się na portretach różnorodnych postaci, od legendarnych zawodniczek po te, które dopiero rozpoczynają swoją karierę. Karolina Wasilewska podkreśla nie tylko ich osiągnięcia sportowe, ale także ich walkę o równouprawnienie i uznanie w świecie futbolu. To zbiór przejmujących, a zarazem niezwykle inspirujących opowieści o tym, jak piłkarki nożne muszą starać się o swoje miejsce w sporcie. Ta książka otwiera oczy na wiele trudnych aspektów uprawiania dyscypliny, jaką jest damski futbol, a przede wszystkim stawia pytanie o równość płci w sportowym świecie, zdominowanym przez mężczyzn. Książka „Polka gola!” oparta jest na rozmowach z uznanymi, polskimi piłkarkami, grającymi zarówno w polskiej, jak i europejskiej lidze. Autorka przybliża czytelnikom sylwetki kobiet, które motywowane pasją do piłki nożnej, zdecydowały się pokonać utarte schematy i przekroczyć granice, wyznaczone kobietom przez społeczeństwo. Lektura z pewnością przyczynia się głównie do zwiększenia świadomości społecznej na temat kobiecego futbolu w Polsce. Dzięki tej książce, historia i osiągnięcia polskich piłkarek otrzymują zasłużone uznanie i są doceniane przez coraz szersze grono czytelników. 

Silne i niezłomne, polskie piłkarki

Jednym z najważniejszych walorów tej książki jest fakt, że może inspirować do działania. Opowieści zawarte w publikacji „Polka gola!” stanowią nie tylko portrety silnych i niezłomnych kobiet, ale pokazują również, że należy walczyć o marzenia, pokonując kolejne bariery. Niezwykle wartościowy jest również kontekst historyczny i społeczny, w jakich osadzone są opowieści o polskich piłkarkach. Autorka pokazuje w swojej książce, jak na przestrzeni lat zmieniało się postrzeganie kobiecego futbolu w Polsce i jakim wyzwaniom musiały sprostać zawodniczki, by osiągnąć sukcesy na międzynarodowej arenie. Karolina Wasilewska wnikliwie analizuje różnorodne aspekty życia i kariery piłkarek, ukazując ich determinację oraz pasję w dążeniu do sukcesu. Niejednokrotnie ta droga była bardzo trudna, a nie zawsze na jej końcu, zwycięstwu towarzyszyły sława i pieniądze. Jednym z najczęstszych problemów, z którym borykają się kluby kobiece jest niedofinansowanie i niechęć sponsorów do angażowania się w ich rozwój. Gra w kobiecej drużynie piłkarskiej to także problemy osobiste i dokonywanie wyborów między grą a pracą zarobkową lub macierzyństwem. Z lektury książki można dowiedzieć się, jakie są motywacje zawodniczek, czego się boją i o czym marzą. W przerwie czytania tej lektury, pasjonaci sportu mogą zapoznać się z wynikami rozgrywek piłkarskich, wykorzystując Superbet kod promocyjny od Meczyki.

Książka „Polka Gola!” to nie tylko opowieść o polskim futbolu kobiecym, ale także inspirująca lektura, która przypomina nam o sile i determinacji kobiet w dążeniu do swoich celów. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów piłki nożnej i kobiet, które szukają inspiracji do przekraczania własnych granic.